Рецепти
Реклама

У мене, як і багатьох людей, мало пов'язаних з професійним спортом є безліч забобонів і пліток щодо спортивного харчування. Думаю багато хто чув чутки і плітки, упередження пов'язані з цим питанням. Мені стало цікаве це питання не для мети подальшого споживання спортивного харчування, а для того, щоб орієнтуватися в цьому питанні і розуміти мету і методики застосування, і всі можливі наслідки використання спортивного харчування. Міфів дійсно просто безліч, звичайно джерелом цих міфів є люди, мало розуміються на цьому питанні і не займаються не те що спортом, але і простою зарядкою вранці. 

Почну з розповіді, що ж таке спортивне харчування. Спортивне харчування - це натуральні продукти харчування представлені в сильно концентрованому вигляді, в якому виключені всі зайві речовини. Тобто це ті ж продукти, з якими ми стикаємося на кухні кожен день, але оброблені за спеціальними сучасними технологіями. Найчастіше спортивне харчування представлено у вигляді капсул, що містять у собі розчинний у соку порошок. Порошок є похідним - овочів, м'яса, фруктів, молока. 

Спортивне харчування застосовувати краще завжди спільно з фізичними вправами. Застосування препаратів і активна фізичне навантаження допоможе максимально швидко набрати м'язову масу, розігнати жирок. Я проводив опитування людей що займаються в кількох з тренажерних залах міста Львова з метою дізнатися які цілі переслідуються, вживаючи спортивне харчування та займаючись активно тренуваннями:


1. Отримати струнке тіло 
2. Приваблива фігура 
3. Успіх у протилежної статі 
4. Участь у змаганнях і конкурсах 
5. Просто провести з користю вільний час. 


Одним з найбільш поширених елементів у спортивному харчуванні  є протеїн. І це не дивно, адже протеїн це речовина яка фактично являється  білком рослинного або тваринного походження. Для спортсменів і просто людей, які бажають наростити м'язи краще всього підходить суцільномолочний або сивороточнии білок. Плюси такого протеїну є його легка засвоюваність і позитивний ефект для зростання м'язової маси. Саме молоко і сивороточний білок є самим часто використовуваним продуктом, використовуваним при створенні спортивного харчування. 

Запитуючи, думки простих людей найчастіше чув - що спортивне харчування  завдає шкоди і збитків здоров'ю - серце, печінка, нирки. Насправді ж, кажу як лікар стоматолог за освітою, це далеко не так. Велика кількість білків у раціоні щодобовому не приносить жодної шкоди організму. Навіть навпаки це сприяє нормальній життєдіяльності організму, позитивно впливаючи на здоров'я нирок, артеріальний тиск і здоров'я печінки. Що не можна сказати про жири і інші баластні речовин в їжі. Але як не дивно люди не замислюються про негативний вплив жиру і  надлишкового холестерину. Для справки зауважу, що здоровий організм людини засвоює за один прийом їжі приблизно 35-45 грам білка, решта не засвоюється. 

І природно як українець мені стало цікаво, де можна придбати спортивне харчування в Україні. Серед всіх пропозицій мене зацікавили кілька Інтернет-магазинів, в яких можна знайти широкий асортимент товарів спортивного харчування. 

 

Окремо хочеться сказати про фармакологію, чи як її називають «хімію». До спортивного харчування вона як правило не має відношення, і плутати ці різні поняття не варто. Для прикладу як лікар (хай навіть і стоматолог) скажу: два підходи до простуди: мед, малина, і гірчичники або антибіотики, анальгетики і т.д. Приблизно так і співвідносяться фармакологія і натуральне спортивне харчування. Хоча «хімія» і «гарантує» миттєвий результат, але мені особисто достатньо було почитати інструкцію до одного з таких препаратів (особливо розділ побічні ефекти і протипоказання) щоб мене «ковбасило» пів дня від уявлених мною  (а уява в мене буйна) наслідків для здоров’я.


Вживати чи ні спортивне харчування це особиста справа кожного. Звичайно, як і у будь-якого препарату є негативні сторони, але найчастіше вони виникають від безграмотного застосування. Багато хто помилково вважає що, вживаючи жироспалювачі можна лежати до верху попою на ліжку, і дупа буде танути на очах. Я в даний момент займаюся регулярними тренуваннями не вживаючи препарати. Дякую вам за приділений час на прочитання, буде цікаво почути вашу думку з цього питання.

Автор: | 12.12.2012
Переглядів: 543

Коментарі -
0

Имя *:
Email:
Код *: