Рецепти
Реклама

Користь кави для психічного здоров'я людини виражається ще й у тому, що він підвищує стійкість до стресів. А також знижує ризик впасти в депресію і покінчити життя самогубством, причому ризик знижується зі збільшенням кількості вживаного кави. 

Велика користь кави для здоров'я. Всього 2 чашки кави в день знижують небезпеку виникнення раку печінки, підшлункової залози, товстої і прямої кишки. А у курців і ризик виникнення раку крові. Кава зменшує ризик захворіти хворобою Паркінсона, для цього жінкам потрібно вживати каву в помірних кількостях, а чоловікам у великих. Кава знижує ризик захворіти такими хворобами, як гіпертензія, гиперхолистеринемия, астма, мігрень, жовчокам'яна хвороба, цироз печінки, інфаркт, атеросклероз. 6 чашок кави в день знижують ризик появи діабету у чоловіків наполовину, а у жінок на третину. 

Особливо помітна користь кави для чоловіків. Він покращує репродуктивну функцію чоловіків, підвищуючи рухливість сперматозоїдів. 

Дуже відома користь кави для тих, хто хоче скинути зайві кілограми. Всього 1 чашка кави дозволяє займатися в спортзалі на третину інтенсивніше звичайного. А при дієтах і заняттях спортом кави примушує організм використовувати для отримання енергії не вуглеводи, а тільки жир. Що скажете? По-моєму, користь кави очевидна! А також користь кави для збереження молодості і краси полягає ще й у тому, що кава містить антиоксиданти. 

До того ж кава часто використовують для налагодження травлення. Кава допомагає засвоєнню їжі, для чого потрібно випити чашечку-другу після смачного обіду. 

Користь кави проявилася і в медицині. Кофеїн застосовують в якості терапії при захворюваннях які пригнічують центральну нервову систему. Наприклад, при отруєннях наркотиками і отрутами, інфекційних захворюваннях, недостатності серцево-судинної системи, спазмах судин. Кофеїн є одним зі складових багатьох ліків.

Користь кави викликала стільки досліджень, що в їх процесі було розвінчано стійкі міфи про каву. Наприклад, доведено, що кава не викликає ішемічну хворобу серця; не викликає рак органів, не викликає розвитку каліцтв у плода під час вагітності і багатьох інших захворювань. 

 

Вчені з Університету Порто (Португалія) проаналізували результати 26 досліджень і виявили стійкий зв'язок між кавою і хворобою Паркінсона. 

"Наше дослідження підтверджує вплив кофеїну на ризик розвитку хвороби Паркінсона", - говориться у роботі вчених, опублікованій в журналі Journal of Alzheimer's Disease. 

З'ясувалося, що при регулярному вживанні кави, приблизно 2-3 чашки в день, ризик появи хвороби Паркінсона скорочується на 25%. Втім, для жінок цей показник суттєво менший: коли португальці окремо розглянули відомості з представницям прекрасної статі, найбільше зниження ризику склало лише 14%. 
Нагадаємо, що в даний час не існує дієвих способів лікування хвороби Паркінсона. Більше того, вчені навіть не розуміють, що сприяє її розвитку.

Але як завжди все корисне в міру. Тим же хто п'є каву, як воду, слід знати, що більше 5 щоденних чашок цього напою (понад 300 мл) здатні, наприклад, порушити місячний цикл у жінок.

Обережними з кавою потрібно бути людям, у яких вже є такі порушення в роботі організму як серцева аритмія, напади нудоти, захворювання шлунково-кишкового тракту, синдром подразненої кишки, нервові тики, безсоння, підвищений рівень нервозності, тривожність.

P.S.  Ви повинні розуміти що під словом "кава" автор має  на увазі справжню нерозчинну каву  з зерен, а не ті кавоподібні сурогати в стікерах і банках які до справжньої кави мають таке саме відношення, як дитяча залізна дорога до "УкрЗалізниці"

Автор: | 12.12.2012
Переглядів: 376

Коментарі -
1

  • Имя: Евгений
  • Модерация: Спам
  • Добавлено: 08.05.2013
1
Скажу из опыта: то кофе которое дешевле 5$ (на Украине) - это не кофе, конечно лучше брать хотя-бы за 10$ - это хоть как-то похоже на кофе. Кофеман со стажем более 10 лет и могу с чистой совестью утверждать, что лучше пить кофе, чем всякие энергетики!!!
Имя *:
Email:
Код *:
1